Dantų protezavimas per vieną vizitą CEREC sistema

®CEREC (CERamic REConstruction) – pažangiausia kompiuterinė technologija, su ja dantų protezavimas gali būti atliktas per vieną vizitą.

Dantų protezavimas

Kuo ypatinga ®CEREC technologija?

Tradiciniu būdu dantų protezavimas atliekamas per kelis vizitus. Pradžioje nušlifuojamas dantis, pagaminami laikini vainikėliai, tuomet paimamas atspaudas ir laboratorijoje gaminamas naujas vainikėlis. Šios procedūros užtrunka iki kelių savaičių, o jeigu reikia korekcijų tai ir ilgiau. Su ®CEREC technologija, naudojant biosuderinamas medžiagas, atitinkančias danties emalio tvirtumą, dantų protezavimas gali būti atliktas ypač tiksliai ir greitai.

Ar žinojote, kad plombuodami dantis juos silpninate?

Danties vainikas (kietoji jo dalis) sudarytas iš dviejų sluoksnių: emalio ir dentino. Danties emalis, tai mineralinės struktūros išorinis danties sluoksnis, net keturis kartus tvirtesnis negu po juo esantis dentinas. Danties pažeidimą atstačius plomba (kompozitu), dantis yra susilpninamas, nes plomba atitinka dentino tvirtumą. Tokiu atveju, kietas danties emalis yra pakeičiamas minkšta plombine medžiaga. Todėl netekus 40–50 % danties emalio, rekomenduojama dantį nebe plombuoti, o protezuoti keramikiniu įklotu, užklotu arba vainikėliu. Tokiu būdu atstatytas danties vainikas atgauna savo tvirtumą ir gali funkcionuoti ilgus metus. Dantų protezavimas KOA klinikoje atliekamas su ®CEREC technologija jau ir per vieną vizitą!

Kokie ®CEREC technologijos privalumai?

  • Vieno vizito odontologija – nereikalingas laikinas danties vainikėlis.
  • Nereikalingas tradicinis dantų atspaudas, keliantis daug nemalonių pojūčių (skenuojama intraoraline kamera).
  • Ypatinga estetika – danties spalvą ir tvirtumą atitinkantis keramikos vainikėlis.
  • Jokio metalo savyje neturintis danties protezas.
  • Dantų restauracija, tausojanti likusius audinius.

Kaip atliekamas dantų protezavimas per vieną vizitą?

  • Vizito metu atliekama apžiūra ir įvertinama, ar nereikia papildomų darbų prieš danties protezavimą.
  • Jeigu nereikia gydyti šaknų kanalų, to paties vizito metu dantis nušlifuojamas atitinkamam danties protezui / restauracijai.
  • Dantis nuskenuojamas skaitmenine kamera – paimamas skaitmeninis dantų atspaudas.
  • Pacientas paleidžiamas pailsėti, tuo tarpu danties vainikas sumodeliuojamas kompiuteryje ir išfrezuojamas iš tvirtos, danties spalvos keramikos.
  • Pagamintas vainikėlis pritvirtinamas burnoje specialia medžiaga ir tampa danties dalimi. Kramtyti galima iš karto po procedūros, praėjus nejautrai. Viso vizito trukmė protezuojant vieną dantį – dvi valandos.

Dantų protezavimas

Taigi, pasinaudoję ®CEREC technologija, jūs sutaupysite laiko, patirsite žymiai mažiau nemalonių pojūčių odontologo kėdėje ir galėsite džiaugtis estetiška ir tvirta restauracija ilgus metus.

 

Dantų protezavimas

Darbo autorius: gydytojas Robertas Baranskas, veda kursus ir skaito paskaitas skaitmeninės odontologijos tema, yra vienas iš daugiausiai patirties turinčių specialistų.

 

Dantų protezavimas su CEREC technologija gali būti taikomas ir krūminiams, ir priekiniams dantims. Priekinių dantų restauravimo eigą CEREC sistema galite pamatyti žemiau esančiame VAIZDO ĮRAŠE.

 

Susipažinti su kitomis KOA odontologijos klinikos atliekamomis paslaugomis galite čia.