Dantų protezavimas laminatėmis

Dantų laminatės

Laminatės (venyrai) – tai minimaliai invazinis dantų protezavimo būdas, kuriuo galima pagerinti dantų formą ar spalvą, taip pat harmonizuoti šypseną.

Naudojant šiuolaikines keramikas, restauracijos gali būti ypač plonos (minimaliai invazinės laminatės storis 0,2 mm) ir ypač tvirtai priklijuojamos prie danties emalio. Danties tvirtumas ir ilgaamžiškumas išlieka nepakitęs.

Atliekant dantų protezavimą laminatėmis galima nesunkiai pakeisti dantų spalvą į norimą. Laminačių spalva nekinta visą gyvenimą.

Robertas Baranskas

Gyd. odontologas, specializacija – dantų protezavimas

Dantų protezavimas laminatėmis.
Procedūrų eiga:

 • Konsultacija – paciento poreikių bei individualios burnos būklės įvertinimas. Gydymo alternatyvų aptarimas.
 • Dantų techniko pasirinkimas. 
 • Gydymo plano sudarymas – pacientui reikalingų procedūrų suplanavimas.
 • Paruošiamųjų procedūrų atlikimas (burnos higienos būklės atstatymas, dantų terapinis gydymas, sąkandžio korekcijos, ortodontinis gydymas ir pan.). Paruošiamųjų procedūrų poreikis ir kiekis priklauso nuo individualios paciento dantų būklės.
 • Dantų atspaudo nuėmimas būsimų dantų formos modeliavimui (pavaškavimui).
 • Dantų pavaškavimo (būsimos dantų formos) pamatavimas bei būsimų dantų restauracijų aptarimas.
 • Minimaliai invazyvus dantų preparavimas ir laikinų dantų restauracijų gamyba.
 • Nuolatinių dantų gamyba bei cementavimas.

 

 

Protezuojant dantis minimaliai invazyviomis keramikos laminatėmis galime pakeisti paciento šypseną iš esmės. Pasitelkiant patyrusią dantų technikų komandą ir daug protezavimo patirties turinčius gydytojus galime sukurti naują šypseną, kurios forma ir spalva pritaikoma pagal paciento lūkesčius, o dantų funkcija pilnai atkuriama remiantis natūralia kramtymo anatomija.

 

Požymiai, kuriais remiantis galima numanyti, kad Jums reikalingas dantų atstatymas laminatėmis:

 1. Reikalingi esminiai ir kardinalūs šypsenos pokyčiai
 2. Netenkina esamų dantų spalva
 3. Netenkina esamų dantų forma
 4. Dantys praradę didžiąją dalį kandamojo paviršiaus
 5. Dantys jau buvo gausiai plombuoti
 6. Tikimasi ilgaamžio rezultato
 7. Tikimasi natūraliems dantims įprastos dantų priežiūros

Dantų protezavimas laminatėmis ir estetinis dantų plombavimas. 

Estetinis dantų plombavimas ir protezavimas dantų laminatėmis – absoliučiai skirtingi dantų atstatymo procesai. Tiek vienas, tiek kitas būdas yra plačiai naudojami, tačiau kiekvienas iš jų turi savas indikacijas.

 

Dantų protezavimas laminatėmis

Dantų protezavimas laminatėmis – odontologiškai sudėtingesnis dantų atstatymo būdas. Pati dantų laminatė – tai minimaliai invazyvi keramikos plokštelė, kurią kruopščiai gamina profesionalūs dantų technikai. Prieš pradedant gaminti laminates, reikalingi keli vizitai, kurių metu apsrendžiama paciento lūkesčiai, išsirenkamas jo poreikius atitinkantis dantų technikas, vėliau – gaminami laikini dantys su kuriais pacientas paliekamas susigyventi iki kol bus pagaminti nuolatiniai.

Protezuojant dantis laminatėmis – galime kardinaliai pakeisti paciento šypseną. Galime išgauti kokią tik norime dantų spalvą, skaidrumą, formą – t.y. susiplanuoti kiekvieną naujos šypsenos mikrometrą. Tam pasitelkiame pačius geriausius dantų technikus Lietuvoje. Nors dantų protezavimas laminatėmis ir neįvyksta per vieną vizitą ir tikrai reikalauja nemažai kantrybės, tačiau rezultatais pacientai gali džiaugtis visą gyvenimą. Dantų priežiūra atlikus dantų protezavimą laminatėmis ar vainikėliais – niekuo nesiskiria nuo nuosavų natūralių dantų – užtenka profilaktiškai 1-2 kartus metuose atvykti profilaktiniai burnos higienai ir kontrolinei apžiūrai.

Dantų laminatės nekeičia spalvos bėgant metams.

Estetinis plombavimas

Estetinio dantų plombavimo principas – tai dantų padengimas plomba, ją sluoksniuojant ir taip išgaunant norimą formą ir spalvą. Svarbu paminėti, kad kalbant apie spalvos pokyčius – šiuo atvėju pasirinkimas yra gana ribotas, nes dažnai yra plombuojami tik keli priekiniai dantys ar jų krašteliai taigi plombos spalva turi būti derinama jau prie esamos dantų spalvos situacijos. Žinoma, visuomet galime prieš atliekant estetininį plombavimą nuosavus dantis pasibalinti, tačiau spalvos rezultatą jau diktuos tai kaip mūsų natūralus dantis toleravo balinimą. Jau suplombuotų dantų balinti nebegalime, nes plombos spalvos nekeičia.

Taip pat, estetiškai suplombuoti dantys reikalauja specialios priežiūros – juos periodiškai reikia nupoliruoti – tuomet jie atgauna spindesį, su laiku plomba keičia savo spalvą.

Estetinio plombavimo procedūra yra puikus pasirinkimas tiems pacientams, kuriems labiau reikalinga esamų dantų korekcija, o ne pokytis iš esmės.

Labai didelis šios procedūros pliusas – dažnam pacientui estetiškai perplombuoti dantis užtenka vienos dienos vizito taigi pacientas gali iškart džiaugtis gražia šypsena.   

Kurį dantų atstatymo būdą rinktis?

To Jums patiems nuspręsti nereikia. Prieš pradedant bet kurį gydymą, būtina pasikonsultuoti su gyd. odontologu. Konsultacijos metu Jus apžiūrintis specialias įvertins esamą dantų būklę bei geriausiai Jums tinkantį dantų atstatymo būdą. Kartu aptarus Jūsų poreikius ir lūkesčius priimamas tinkamiausias sprendimas. 

Ne visose klinikinėse situacijos galime išspręsti problemas estetiškai plombuojant dantis kaip lygiai taip pačiai ne visose situacijose galime dantis protezuoti laminatėmis – tam būtinas objektyvus klinikinės situacijos įvertinimas.