Funkcinis ir estetinis dantų plombavimas

Terapinis dantų gydymas – plombavimas

 

Dantų plombavimas – visiems gerai žinoma ir praktikoje plačiai naudojama odontologinė procedūra, kurios metu ne tik pašalinamas ir suvaldomas karieso plitimas, tačiau ir funkciškai atstatoma pilnavertė kramtymo funkcija bei danties anatomija.

Šių dienų odontologijoje, dantų plombavimas atliekamas ne tik esant karieso pažeidimui, tačiau ir su tikslu atstatyti normalią kramtymo funkciją (sąkandžio kėlimas) bei norint estetiškai pagerinti vaizdą – atstatyti nudilusių dantų kraštelius, formą, skaidrumą ir netgi spalvą. Ne ką svarbesnis dantų plombavimas – turint nehermetiškas (pralaidžias) plombas, kurias būtina keisti dėl polinkio jose vystytis kariesui.

Profilaktinė dantų būklės apžiūra – lengviausias būdas laiku pastebėti dantų būklės pokyčius ir išvengti dantų karieso vystymosi ir plitimo.

 

Dantų karieso formavimosi pradžioje, pirmieji ėduonies ir karieso pažeidimai yra nematomi bei nejaučiami, todėl jį pastebėti gali tik kruopščiai Jus apžiūrėjęs burnos priežiūros specialistas.

Labai svarbu į savo burnos priežiūros specialistą kreiptis laiku, kad beprasidedantis pažeidimas būtų pastebėtas iš anksto. Kuo ilgiau delsiama plombuoti, tuo labiau ėduonis plečiasi, pasiekiami giliausi danties sluoksniai ir gali būti pažeidžiamas danties nervas. Palaipsniui atsiranda skausmas, o prasidėjusi infekcija iš danties gali pereiti į aplinkinį kaulą – tuomet prireikia ir endodontinio (dantų kanalų) gydymo.

Rekomenduojama bent kartą ar du per metus atvykti profilaktiniai dantų apžiūrai arba profilaktinės burnos higienos procedūrai, kurios metu įvertinama dantų būklė bei jos pokyčiai. Tokiu būdu galima užkirsti kelią karieso vystymuisi.

Svarbu paminėti, kad pirminę ėduonies stadiją galima sustabdyti ir neplombuojant danties – pastebėjus ją laiku bei naudojant tam tikras mineralų turinčias medžiagas ir kruopščiai valant.

 

Nehermetiškos plombos

Nehermetiško plombos – tai dažniausiai senos ir nesandarios plombos, kurios turi didelį traukimosi koeficientą  ko pasekoje atsiranda akimi nepastebimi mikro įtrūkimai tarp danties ir plombos paviršiaus. Į šiuos plyšius patekusios bakterijos sukelia antrinį ėduonį t.y. plonėja danties sienelės taigi laikui bėgant toks dantis gali nuskilti ar lūžti.

 

Šiuolaikinės, naujos kartos plombos yra kur kas kokybiškesnės ir ilgaažiškesnės bei pasižymi minimaliu traukimosi koeficientu, todėl praktiškai nebelieka antrinio ėduonies rizikos.

Svarbu paminėti, kad dirbant su kokybiškomis plombomis galima išgauti idealiai danties anatomiją atitinkamą vaizdą ir spalvą, kas reiškia, jog neįgudusi akis niekada nesupras, kad dantis išvis yra plombuotas.

Estetinis dantų plombavimas

Estetinis plombavimas – plačiai paplitusi, konservatyvaus gydymo, procedūra, kurios metu plombos pagalba atstatomi priekiniai dantys. Estetinio plombavimo metu galima ne tik pakeisti danties formą, spalvą, skaidrumą, tačiau ir minimaliai palyginti dantų nuokrypį.

Estetinio plombavimo procedūra – pats greičiausias būdas dideliems šypsenos pokyčiams. Estetinis dantų plombavimas dažniausiai atliekamas vieno ilgo vizito metu.

Estetiniu plombavimu atstatomi ėduonies pažeisti ar netaisyklingos formos dantys, juos preparuojant minimaliai ar visai be gręžimo. Sluoksniavimo būdu atkuriama natūrali danties anatomija, turinti esminį vaidmenį funkcijai ir sąkandžio aukščiui.

Estetinio plombavimo procedūros alternatyva – dantų laminatės.

estetinis-plombavimas

Sąkandžio aukščio kėlimas

Netaisyklingas sąkandis – dažnai praktikoje pasitaikanti problema, kuri nesiimant jokių veiksmų, ateityje tik blogėja ir pradeda kelti nepageidaujamus šalutinius poviekius.

 

Dantų nudilimas gali įvykti dėl daugybės priežasčių:

  • Prarasti dantys laiku nėra atstatomi, ko pasekoje pasikeičia žandikaulio padėtis, likusieji dantys gauna didesnį krūvį ir pasikeičia kandimo trajektorija
  • Natūraliai kreivi dantys, kuomet yra reikalingas ortodontinis gydymas. Dantų kreivumo problema ilgainiui turi didelį poveikį žandikauliui bei kramtymo funkcijai
  • Periodontologinės ligos
  • Bruksizmas

Nudilusių dantų atstatymo būdai:

  • Plombavimas
  • Protezavimas
  • Kombinuotas – plombuojant ir protezuojant
  • Pagal dantų techniko pavaškavimą ar gidą

 

Rezultatai

Registruokitės vizitui dabar

Jūsų žinutė, pirmas žingsnis gražesnės šypsenos link




    Registruokitės vizitui dabar

    Jūsų žinutė, pirmas žingsnis gražesnės šypsenos link




      LOREM IPSUM IS SIMPLY DUMMY TEXT

      Lorem ipsum is simply dummy text